garaż samochodowy

Aktualnie, garaż pełni wiele różnych funkcji. Nie jest już tylko miejscem do parkowania samochodu. Często stanowi przydomowy garaż czy pomieszczenie gospodarcze. W zależności od naszych potrzeb i możliwości działki, lepszym rozwiązaniem będzie dla nas albo garaż wolnostojący lub opcja w bryle budynku.

Garaż samochodowy w bryle domu

Garaż połączony z obiektem mieszkalnym zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić miejsca na działce. Będzie więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają małe posesje. Jeżeli postawisz na wejście od środka domu, podczas ulewnych deszczy lub zimą, nie musisz obawiać się o zabrudzenie czy zmoknięcie. Jak każde rozwiązanie, garaż połączony z domem ma również pewne wady. Jedną z nich jest możliwość przedostawania się spalin oraz hałasów z garażu. Oprócz tego, już na etapie budowania i projektowania domu musisz dokładnie zdecydować jak będzie wyglądał Twój garaż, gdyż późniejsze modyfikacje będą znacznie bardziej kosztowne.

Garaż wolnostojący

Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy fakt, że garaż wolnostojący możesz wykonać w dowolnym momencie. Dzięki możliwością tynkowania, będziesz mógł dopasować elewację do budynku mieszkalnego. Oprócz tego, odległość garażu od domu sprawi, że nie będą się do niego przedostawały żadne zapachy czy odgłosy. Minusem może być jednak konieczność dodatkowego ogrzania tego pomieszczenia, jeżeli chcesz go wykorzystywać do innych funkcji.

Garaż wolnostojący Śląsk i okolice

Chcąc wykonać garaż wolnostojący na terenie śląska np. Katowic czy Chorzowa, zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy Piotr: https://piotr.com.pl/. Każdy projekt realizowany jest zgodnie z indywidualnymi wytycznymi każdego klienta, dopasowując optymalne rozwiązania.