Rowery elektryczne to pojazdy coraz częściej spotykane na ulicach miast i poza nim. W ofertach producentów możemy znaleźć wiele modeli. Jaki rower elektryczny wybrać i które napędy rowerowe sprawdzą się najlepiej? Sprawdź w poniższym artykule.

Napędy rowerowe – ebike

Poszukiwania roweru elektrycznego warto rozpocząć od przemyślenia, gdzie będziemy z niego korzystać. Jeżeli zależy nam na szybkim i ekonomicznym dojeździe do pracy czy jazdy po mieście możemy wybrać rowery miejskie z napędem w przedniej części koła. Zależy Ci na jeździe po nieutwardzonych drogach poza miastem? Tutaj sprawdzi się silnik w tylnej piaście. Na trudnych górskich ścieżkach najlepiej sprawdzi się rower elektryczny z napędem centralnym.

Napęd rowerowy w przedniej piaście to jedno z najprostszych rozwiązań. Bardzo często stosowane jest w przypadku rowerów elektrycznych przeznaczonych do jazdy po mieście. Niekoniecznie nadają się one do wysokich podjazdów czy do jazdy po nieutwardzonych powierzchniach. Rowery z napędem w tylnej piaście oferują lepszą przyczepność. Najczęściej stosuje się ten rodzaj napędu w rowerach trekkingowych i crossowych. Sprawdzą się zarówno do jazdy po mieście jak i na wypad poza miasto. Rower elektryczny z napędem centralnym to najlepsza opcja. Najczęściej stosowana jest w rowerach przeznaczonych do jazdy po górach. Gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru co ułatwia kierowanie rowerem. W ofercie sklepu Energy Bike znajdziesz wiele propozycji napędów rowerowych. Sprawdź dostępne możliwości: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/