Każda firma niezależnie od charakteru działalności musi prowadzić stosowne dokumentacje, na które składają się nierzadko setki stron. Taka ilość dokumentów musi być także stosowanie przechowywana. Rozwiązaniem są szafy na dokumenty i regały aktowe.

Prawidłowe przechowywanie dokumentów nie jest tylko kwestią zachowania estetyki pomieszczenia biurowego, ale także koniecznością zachowania porządku w dokumentacji, którą wykazujemy podczas kontroli stosownych organów.

Regały aktowe

Jednym z popularniejszych rozwiązań są regały aktowe, które pozwalają na przechowywanie dokumentów, segregatorów postawionych na półkach z łatwym dostępem. Z definicji regał jest meblem, którego zawartość półek widzimy bez konieczności otwierania drzwi, dlatego regały sprawdzają się tam, gdzie potrzebujemy szybkiego i swobodnego dostępu do dokumentów, a także tam, gdzie chcemy pewne elementy eksponować.

Szafki na dokumenty zamykane na klucz

Kiedy chcemy ograniczyć dostęp do niektórych dokumentów musimy sięgnąć po takie systemy przechowywania jak szafki na dokumenty wyposażone w zamek. Z zależności od rodzaju szafki można kupić tradycyjne zamki na klucz, a także zamki na karty magnetyczne. Istotnym jest jednak, aby taka szafa była na tyle solidna, żeby móc oprzeć się delikatnej próbie uszkodzenia drzwi.

Jak wybrać szafę na dokumenty do swojego biura?

Szafka na dokumenty powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także pasująca do istniejącej aranżacji biura, dlatego tak istotny jest szeroki wybór kolorystyki u producentów. Szafy tego typu wykonuje się zazwyczaj z płyt meblowych, niegdyś częściej były to mniej estetyczne metalowe szafki, które jednak nie zawsze komponowały się z resztą mebli i wyposażeniem biura. Szeroki wybór szaf na dokumenty i regałów aktowych posiada w swojej ofercie m.in. producent DavoMeble, którego asortyment można zobaczyć na stronie https://www.davomeble.pl/sklep/regaly-i-szafy-biurowe-8s0d1-i.html.