usuwanie silikonu

Prysznic czy kąpiel to jedyny moment w ciągu dnia, kiedy tak naprawdę możemy oddać się chwili relaksu. Niestety nie zawsze mamy ku temu odpowiednie warunki. Takim problemem są przykładowe wykwity pojawiające się chociażby w rogach wanny. Jest na to jeden prosty sposób. Czyszczenie i reperowanie nic tutaj nie pomoże. Usunięcie silikonu i nałożenie nowej warstwy może w pełni wystarczyć. 

Na początku należy określić jakiego rodzaju wannę posiadamy. Jeżeli jest to materiał inny niż kamień naturalny to wówczas musimy użyć zupełnie innego środka. Rodzaj materiału z jakiego wykonana jest wanna jest naprawdę istotny. W przypadku wykorzystania nieodpowiedniego środka chemicznego możemy mieć później problemy, które będa skutkowały kolejnym nałożeniem silikonu. Taka wizja jest nieekonomiczna i co najmniej nieodpowiedzialna, dlatego warto jest najpierw wszystko dokładnie sprawdzić. 

Usunięcie starej warstwy silikonu wiązać się będzie z ciężką pracą. Niestety czynność ta może dojść do skutku tylko za pośrednictwem wysiłku ludzkich rąk. Najczęściej do tego zadania używamy noża. Skrobanie jest uciążliwe i może zająć nam trochę czasu. Na koniec możemy zalać całość specjalnym preparatem do usuwania silikonu. Pasta tiksotropowa z pewnością sprawdzi się w tej roli. Usuwa ona utwardzone środki silikonowe i uszczelniające z domieszką kleju. 

Po usunięciu silikonu z wanny czy brodzika pozostaje nam uzupełnienie go nowym środkiem w taki sposób, aby wyglądał jak poprzednik i spełniał swoje podstawowe funkcje uszczelniające. Przecież nie chcemy, aby zaraz po zamontowaniu silikonu nasza wanna była nieszczelna, a woda z niej mogła wyciekać na podłogę. Taki zabieg niczego nam nie da oprócz poszarpania naszych nerwów. Klejenie silikonu może odbywać się przy pomocy specjalistycznego pistoletu lub dodatkowej nakładki z butli preparatu. 

Usuwanie silikonu za pomocą sklepu internetowego


W sklepie Kam Chemia możemy liczyć na wysokiej jakości produkty, które od wielu lat są stosowane przez różnego rodzaju firmy remontowe i budowlane. Sklep https://kamchemia.pl/ to miejsce, które zagwarantuje, że usuwanie silikonu może być banalnie proste. Preparat do usuwania silikonu już jest dostępny w ofercie sklepu.