gramofon

Przed dwoma miesiącami swój jubileusz obchodziła najstarsza wytwórnia na świecie. Deutsche Grammophon 11 czerwca 2018 skończyła 120 lat. Została założona w Hanowerze przez wynalazcę płyt gramofonowych i gramofonu Emila Berlinera oraz jego brata – Josepha. Wytwórnia przez cały okres swojego trwania wydawała muzykę klasyczną. Jej wkład w muzykę klasyczną oraz kulturę wydaje się nieoceniony. Przetrwała obie wojny światowe, kryzysy ekonomiczne oraz kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Przez wszystkie lata swojej działalności wydawała płyty najwyższej jakości nagrane przez najbardziej znamienitych muzyków. Z pewnością można uznać Deutsche Grammophon za najbardziej zasłużoną wytwórnię na świecie.

Wielki Jubileusz

Na październik zaplanowano obchody jubileuszu wytwórni. Do partnerów tego wydarzenia zalicza się między innymi Google Arts & Culture oraz Volkswagen Group, co może też świadczyć o prestiżu tego wydarzenia. Wystąpią czołowi artyści związani z Deutsche Grammophon. Koncert inauguracyjny odbędzie się w stolicy Chin – Pekinie. Artyści wystąpią także w kilku innych miastach, do których należą m.in. Berlin, Hamburg, Seul czy Tokio.

Na wiele z wydarzeń i koncertów, które odbędą się z okazji jubileuszu można nadal się zapisywać do czego oczywiście zachęcamy. Ranga zaproszonych muzyków gwarantuje, że będziemy świadkiem czegoś istotnego.

Zobacz:
https://www.deutschegrammophon.com/en/
https://www.cd-dvd-vinyl.pl/f/deutsche-grammophon:14764,e,11/