caravan

Caravaning z roku na rok staje się bardziej popularną formą podróżowania. Wybierają ją zarówno rodziny z dziećmi jak ludzie starsi. Nie ma tutaj przedziału wiekowego, można powiedzieć, że ludzie wybierający caravaning, cenią sobie spontaniczność i niezależność. Największą chyba zaletą podróżowania z przyczepą kempingową jest to, że możemy sami wyznaczyć sobie cel podróży.

Morze

Pomorze to zdecydowanie jedno z najczęściej wybieranych lokalizacji. Caravaningowcy wybierają Pomorze nie tylko ze względu na walory turystyczne ale rozwiniętą bazę kempingową. Nie ma tutaj większego problemu ze znalezieniem pola kempingowego a więc miejsca gdzie moglibyśmy przyjechać z przyczepą kempingową. Dla większości caravaningowców Pomorze jest także miejscem do którego można łatwo dojechać. Wiadomo podróż z przyczepa kempingowa jest często utrudniona ze względu na warunki na drogach. Jadąc na Pomorze możemy spodziewać się głównie autostrad – a więc prostych dróg z dobrą nawierzchnią.

Góry

Wśród zwolenników są Ci którzy wybierają polskie góry głównie Tatry. Miejsc w których można się zatrzymać jest tutaj zdecydowanie więcej niż tych spotykanych na pomorzu. W drodze na Podhale możemy skorzystać z okolicznych dostępnych pól kempingowych, są one zwykle umiejscowione niedaleko szlaków turystycznych. Podróżując w kierunku Tatr musimy mieć świadomość, że będziemy mieć trudniejszą trasę do pokonania. Drogą na Podhale jest zwykle strona i kręta.

Mazury

Mazury to region który ma najwięcej miejsc przeznaczonych dla turystów którzy pasjonują się caravaningiem. Mazury mogą może poszczycić się jednymi z najlepszych w kraju miejscami kempingowymi położonymi w cieniu pięknej otaczającej natury, aury nieopodal lasów i jezior. Dla większości caravaningowców jest to jeden z piękniejszych rejonów Polski w którym bez zbytniego przepychu i przeludnienia można spędzić swój wakacyjny urlop.

Za granica

Wśród caravaningowców nie brakuje zwolenników podróży za granicę. Jest to niewątpliwie grupa turystów, która ma wieloletnie doświadczenie w tego typu podróżowaniu. Bowiem zagraniczne podróże są bardziej wymagające – tutaj każdy podróżując z przyczepą kempingową musi mieć wiedzę na temat dostępnych miejsc postojowych, wiedzę na temat dodatkowych opłat i być skłonny po prostu wyruszyć w naprawdę daleka podróż.

Podsumowanie

Miejsc do których można wyruszyć w podróż “na własną rękę” jest wiele. Wybór przyczepy do caravaningu nie jest tutaj bez znaczenia. Bez względu czy na nasza podróż wybierzemy morze, góry czy inną lokalizację, ważne są tutaj przyczepy kempingowe którymi chcemy przemierzyć Polskę czy też ruszyć poza jej granice. Przyczepy kempingowe warto więc zakupić takie które będą idealne do uprawiania caravaningu. Przyczepy kempingowe na sprzedaż można znaleźć na stronie: Przyczepykempingowewiorek.pl