Wiosna zagościła u nas już na dobre, a więc większość z nas coraz częściej zastanawia się, gdzie spędzić swój długo wyczekiwany urlop. Niektórzy mają ten problem z głowy, gdyż w okresie zimowym zarezerwowali sobie wycieczkę w biurach podróży, bądź wyjeżdżają do rodziny i jedyne co im pozostaje, to czekać na dzień wyjazdu. Natomiast tych, co nie mają pomysłu goni czas. Jest kilka ciekawych możliwości w Polsce na spędzenie wakacji, wszystko zależy od budżetu oraz oczekiwań.

A może nad morze?

Jedną z możliwości jakie mamy my Polacy jest wyjazd nad morze nie opuszczając kraju. Wielu z nas morze kojarzy się z dzieciństwem, czyli z koloniami, obozami oraz zieloną szkołą. Kolorowe parawany, muszelki, bursztyny, budowanie zamków z piasku, czy też kupowanie prażonej kukurydzy, to wszystko jest w naszych wspomnieniach z dzieciństwa. Nad Bałtykiem jest wiele atrakcji dla dzieci. A jak wiadomo, gdy dziecko jest szczęśliwe, to rodzic także. Wybierając się nad morze można skorzystać z ofert hotelowych lub wynająć sobie domek letniskowy.

W góry z plecakiem

Wybór spędzenia wypoczynku w górach wcale nie jest złym pomysłem. Nie napotkamy tam piasku, ani nie pozbieramy muszelek lecz mimo to napotkamy wiele innych atrakcji. Wybierając się w góry możemy zafundować sobie aktywny wypoczynek. Można wybrać się na wędrówki lub wspinaczki górskie. W górach jest także wiele ścieżek rowerowych, parków. Są także atrakcje dla najmłodszych tor saneczkowy, kolejki, park linowy oraz park niespodzianek. Natomiast dorośli mogą się wybrać do kurortu, uzdrowiska. Można zbliżyć się nieco do regionalnego folkloru. Wybierając się w góry wcale nie musimy rezerwować prędzej pokoju. Wiele domów prywatnych oferuje noclegi w atrakcyjnych cenach.

Imprezy plenerowe w Twoim mieście

Jeśli ktoś nie ma możliwości wyjazdu na wakacje, może również spędzić ten czas podczas imprez plenerowych organizowanych w danym mieście. Wiele polskich miast dba o to, aby mieszkańcy podczas upalnych dni nie nudzili się i organizują wszelkiego rodzaju festyny czy inne eventy. Jednym z takich miast jest Poznań. W wakacje dzieje się tam naprawdę sporo imprez plenerowych. Przeważnie włodarze miasta korzystają z wynajmu namiotów. Poznań oferuje je w bardzo korzystnych cenach.