Z niecierpliwością czekamy na przyjście małej pociechy na świat. Staramy się wszystko jak najlepiej przygotować na pojawienie się nowego domownika. Szczególnie przykładamy się do przygotowania pokoiku dla dziecka. W artykule przedstawimy kilka pomysłów na udekorowanie tego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę dekorując pokój dziecka

Pokój dziecka wymaga troskliwego przygotowania. Powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo materiałów. Ważne, żeby wszystkie użyte farby, kleje, ale także tekstylia, miały wszystkie atesty poświadczające bezpieczeństwo ich wykorzystania w pokoju dziecka.

Pomysły na udekorowanie pokoju dziecka

W sklepach znajdziemy wiele akcesoriów i materiałów i dodatków pozwalających w łatwy sposób upiększyć pokój dziecka. Oto najciekawsze z nich.

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego

Naklejki do pokoju dziecięcego to bardzo ciekawy i efektowy pomysł. Po pierwsze efekt uzyskujemy niewielkim kosztem, po drugie nakleić naklejkę jesteśmy w stanie sami. Nie potrzebujemy pomocy fachowca. Po trzecie, gdy nasze dziecko podrośnie i zapragnie innego motywu, łatwo naklejki można usunąć i zastąpić innym wzorem.

Przytoczyliśmy przygląda naklejek Yoko Design, bo uznaliśmy je za najciekawszą i najbardziej designerską polską produkcję. Kupić je możecie na stronie Milli Home, pod adresem https://www.millihome.pl/pl/c/Naklejki/126.

Fototapeta

Mało kto zastanawia się nad jej wykorzystaniem w pokoju dziecka. A jest to również ciekawy sposób. Na uwadze należy jednak mieć, że naklejenia powinien dokonać fachowiec. A w przypadku demontażu fototapety, ze ściany będziemy musieli usunąć klej.

Tapeta dziecięca

Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie tapet dedykowanych do pokoju dziecięcego. Mają one wszystkie niezbędne atesty ich design oczywiście przystosowany jest do najmniejszego odbiorcy, więc kupić możemy tapetę w kotki, msie, chmurki, a nawet szalone ananasy. Tak jak w przypadku fototapety tu będzie potrzeba skorzystania z profesjonalnej pomocy. Klejenie tapety wymaga opanowania techniki. Lepiej samemu nie eksperymentować, bo tylko zniszczymy ścianę i drogą tapetę.

Podsumowując, pomysłów jest wiele wszystko zależy od naszej wyobraźni i budżetu. Decydując się na tapety i fototapety wybierajmy wzory, które nie znudzą się szybko naszemu dziecku.