Aparat Instax

Początek grudnia to nie tylko przedświąteczna gorączka związana z przygotowywaniem wigilijnej kolacji, a przede wszystkim czas poszukiwania idealnych prezentów dla najbliższych. Wybór odpowiedniego prezentu jednak wcale nie jest taki prosty. Jeśli chcesz w święta uszczęśliwić amatora fotografii, ale nie masz pojęcia co kupić zastosuj się do naszych porad!

Statyw

Jeśli osoba, którą chcemy obdarować w święta, nie posiada statywu to jest to w tym przypadku prezent idealny. Amatorowi wydaje się, że świetnie sobie radzi bez tego przedmiotu i nie jest on mu do niczego potrzebny, ale kiedy użyje go raz całkowicie zmieni co do tego zdanie. Statyw to bardzo pomocne urządzenie – umożliwia stabilnie umiejscowić aparat w celu wykonania ostrego zdjęcia. Pozwala także na wykonanie idealnego zdjęcia z długim czasem naświetlania. Mini-statyw za to nada się dla osoby, które wykonuje fotografie i filmiki telefonem komórkowym.

Uniwersalna ładowarka

Takie urządzenie przyda się nie tylko amatorowi fotografii, ale także i profesjonaliście oraz wszystkim tym osobą, które potrzebują zawsze naładowane akumulatory bądź baterii do jakiegoś urządzenia. Dzięki uniwersalności taka ładowarka nada się do każdego sprzętu, nie musisz się martwić czy będzie działać w połączeniu z akumulatorem danego aparatu.

Tablet graficzny

Osoby, które myślą również o obrabianiu zdjęć i spędzają długie godziny grzebiąc uparcie w programach graficznych będą zachwycone właściwościami tabletu graficznego. Takie urządzenie bardzo przydaje się w retuszu, ale nie tylko. Bardzo ułatwi pracę podczas precyzyjnych korekt i zmian na wybranych obszarach zdjęć. Tablet znacznie zwiększa komfort i pozwala na płynniejszą i wygodniejszą pracę niż myszka lub touchpad, których już do takich prac nie nadaje się wcale.

Torba na sprzęt

Dobrym prezentem może być także specjalna torba na sprzęt fotograficzny. Powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią jak największe bezpieczeństwo aparatowi i jego dodatkom. Będzie to dobry wybór dla kogoś, kto interesuje się fotografią krajobrazową i długo spaceruje, szukając odpowiedniego miejsca i widoku.

Aparat retro

Miłośnikowi fotografii na pewno spodoba się także aparat retro, który natychmiastowo drukuje wykonane chwilę wcześniej zdjęcia. Nowoczesny Instax firmy Fujifilm to nowa odsłona niegdyś popularnych polaroidów. Można je zakupić w różnych kolorach i z interesującymi funkcjach, które pozwalają niczym aparat cyfrowy przeglądać wykonane zdjęcia i lekko obrobić je przed wydrukowaniem.