laboratorium emc

Zanim urządzenie elektroniczne bądź elektryczne trafi na rynek, producent musi udowodnić, że jest ono zgodne z obowiązującymi normami prawnymi, w tym z tymi dotyczącymi kompatybilności elektromagnetycznej.

Co kryje się pod pojęciem kompatybilności elektromagnetycznej, w skrócie EMC? Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze laboratorium? Czytając nasz tekst, poznasz odpowiedzi na te pytania.

Czym są badania kompatybilności elektromagnetycznej?

Kompatybilność elektromagnetyczna (w skrócie EMC) to zjawisko, które ma na celu określić, czy poddane badaniom urządzenie elektryczne bądź elektroniczne prawidłowo pracuje w danym środowisku elektromagnetycznym. Z pomocą testów EMC można też sprawdzić, czy badane urządzenie nie jest źródłem zaburzeń pola elektromagnetycznego, co dodatkowo może przyczynić się do zakłócenia poprawnej pracy innych urządzeń.


Co więcej, sprzęt może celowo emitować takie fale elektromagnetyczne, które zakłócają pracę innych urządzeń. Tak jest w przypadku stacji radiowych i telewizyjnych. Oczywiście, może to być niezamierzone działanie, jak to bywa w przypadku sprzętu AGD.

Dlaczego laboratorium W2 to dobry wybór

Laboratorium W2 to sprawdzone miejsce, w którym wykonasz testy EMC. Dlaczego warto akurat wybrać to laboratorium EMC? Powodów jest wiele, poniżej postaramy się wymienić najważniejsze z nich.

W2 ma bogatą ofertę, jeśli chodzi o badania i pomiary. Prócz badań kompatybilności elektromagnetycznej, wykonasz u nich pomiary oscyloskopowe, zmierzysz parametry optyczne, a nawet zbadasz odporność na obecność składowej zmiennej w stałym napięciu.

Następną zaletą laboratorium EMC W2 jest ich wiedza oraz doświadczenie. Na rynku działają już od 21 lat, z czego od 5 oferują klientom usługi z zakresu badań i pomiarów. Wcześniej zajmowali się takimi badaniami na własny użytek. Dzięki temu doskonale rozumieją perspektywę klienta i potrafią zaoferować takie usługi, które sprostają jego oczekiwaniom.

Opisując laboratorium W2, nie można zapomnieć o tym, że zespół składa się ze specjalistów pracujących od lat w branży. Co więcej, korzystają z wysokiej jakości urządzeń od znanych marek w tym od EMSCAN, KIKUSUI czy ROHDE&SCHWARZ.