kpop

Muzyka koreańska jeszcze kilkanaście lat temu nie kojarzyła nam się z niczym. Aktualnie, jest brana pod uwagę na równi z popem amerykańskim. Muzycy z Korei są doceniani na całym świecie, a ich kawałki nucą ludzie zamieszkali niemal na każdej szerokości geograficznej. 

Kim są znane dziewczęce grupy Kpop?

Girls ’Generation jest tego doskonałym przykładem. Mają długą karierę jako najlepsza dziewczęca grupa w Kpop, z niesamowicie chwytliwymi piosenkami i koncepcjami. Na przykład, jeśli posłuchasz piosenki „Gee!”, Będziesz ją powtarzać w głowie przez co najmniej cały dzień!

Kolejną ogromną grupą dziewcząt są Wonder Girls. Nie byli tak aktywni jak Girls ’Generation i nie mają też tylu popularnych piosenek, ale ich hit„ Nobody ”jest jednym z największych hitów Kpop, jakie kiedykolwiek powstały. Nie możemy zapomnieć także o Blackpink. Ten girlsband jest obecnie na szczycie. Żadna inna grupa muzyczna złożona wyłącznie z kobiet nie osiągnęła jeszcze takiego sukcesu, może z wyjątkiem Spice Girls.

Znane i lubiane chłopięce grupy Kpop?

Spośród grup chłopięcych dwoma najbardziej znanymi w Korei zawsze były Dong Bang Shin Ki (znany również jako TVXQ) i Big Bang. Dong Bang Shin Ki miał kiedyś największy fan klub na świecie i jest dobrze znany w internecie.

Koreańska grupa popowa Big Bang ma wyjątkowy styl, który łatwo się uzależnić, a ich muzyka z każdym albumem ewoluuje w coś nowego. Teraz utorowali drogę nowszym grupom idoli, ale ich styl i muzyka nie zostaną na długo zapomniane.

Jest też jedna z najpopularniejszych grup wszechczasów, BTS. Ta grupa idoli była jeszcze większym hitem w USA i innych krajach niż w samej Korei. To właśnie dzięki BTS, kpop stał się tak popularny na zachodniej półkuli, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Płyty kpop w sprzedaży online!

Jeżeli jesteś fanem muzyki koreańskiej to nie powinieneś się za długo zastanawiać. Płyty z kpop znajdziesz w sklepie online CD DVD VINYL – jak wskazuje sama nazwa sklepu, odnajdziesz tam albumy w trzech wersjach wydawniczych na płytach cd, dvd oraz na winylach!