Nasze kultury wydają się być od siebie bardzo odrębne. Na pierwszy rzut oka różnimy się niemal we wszystkim, od wyglądu zaczynając. Istnieją jednak pewne sfery, w których posiadamy podobną wrażliwość. Możemy jasno stwierdzić, że jest to muzyka. Jak to się stało, że muzyka japońska jest tak popularna w kraju nad Wisłą?

Dwa odrębne światy… Nie do końca

Kultura japońska jest o wiele starsza od naszej. Początki historii Kraju Kwitnącej Wiśni sięgają jeszcze VII wieku p.n.e, a więc czasów starożytnych. Japończycy podobnie jak Polacy musieli wielokrotnie walczyć o swoje prawa. Waleczność i honor to cechy, które mogłyby nas kiedyś wspólnie identyfikować. Aktualnie nasze kraje łączy edukacja. Pomiędzy Polską, a Japonią funkcjonują sprawne systemy wymian studenckich i uczniowskich. Na tokijskim uniwersytecie nawet działa Wydział Polonistyki. 

Edukacja nie jest jednak jedynym punktem zaczepiania dla obu państw. Kolejnym może być muzyka. Japończycy rozkochali się w klasycznych brzmieniach Chopina. Organizowane są tam koncerty dedykowane jego twórczości. Z kolei muzyka japońska w Polsce ukierunkowana jest na bardziej nowoczesne dźwięki. Z pewnością nie jest to muzyka klasyczna. Do naszego kraju zjeżdżają się japońscy artyści tworzący muzykę rozrywkową i rock. Zespoły takie jak ONE OK Rock czy Alia. Koncert tego pierwszego odbył się już w maju tego roku w Warszawie. Na koncert grupy Alia musimy poczekać do 27 stycznia 2020 roku. Muzyka japońska wydaje się mieć coraz większe grupy fanów na świecie, a szczególnie w Europie. Duży wpływ na tą popularyzację może mieć sztuka Mangi, która przeżywa swój największy rozkwit.

Muzyka japońska do nabycia w sklepie z winylami

Internetowy sklep z winylami to aktualnie najlepsze miejsce na znalezienie płyt swoich ulubionych japońskich zespołów. Od muzyki pop do ostrzejszych brzmień j-rockowych. Na https://www.cd-dvd-vinyl.pl/ znajdziemy kilkaset pozycji poświęconych właśnie muzyce japońskiej. Sklep z winylami to miejsce, które zapewnia nie tylko płyty gramofonowe, ale również format CD, DVD i Blu-Ray.